Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 14/10/2020

Tiesās vīrieti par izvairīšanos no nodokļu nomaksas 127 tūkstošu eiro apmērā

Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurors tiesai nosūtījis krimināllietu, kurā apsūdzēts kāds vīrietis par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, nodarot zaudējumus valstij lielā apmērā.

Saskaņā ar apsūdzību, apsūdzētais vīrietis bija kāda SIA valdes loceklis un saimnieciskās darbības faktiskais veicējs. SIA darbības veidi bija automobiļu un citu vieglo transportlīdzekļu pārdošana, automobiļu rezerves daļu un piederumu mazumtirdzniecība, kā arī automobiļu un citu vieglo transportlīdzekļu iznomāšana. Apsūdzētā kā uzņēmuma vadītāja pienākums bija aprēķināt maksājamo nodokļu summas, noteiktajā termiņā un pilnā apmērā valsts budžetā nomaksāt nodokļus un nodevas, kā arī kārtot uzņēmuma grāmatvedību.

Lai izvairītos no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksas, samazinot valstij maksājamo nodokļu  summu, apsūdzētais SIA vārdā veica fiktīvu darījumu noformēšanu ar citu SIA, kas saturēja nepatiesu informāciju, neatbilda darījumu faktiskajai norisei, un norādīja šos darījumus SIA PVN deklarācijās. Kā rezultātā SIA izvairījās no nodokļu nomaksas, neiemaksājot valsts budžetā 127 872,07 EUR, un tādā viedā nodarot valstij zaudējumus lielā apmērā.

Prokurors apsūdzēto saucis pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 218.panta otrās daļas.

Lieta nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA